во , , ,

15 Луѓе кои само сакале да се нахранат нормално, но не им успеало

Секое кафуле или ресторан мора да има нешто посебно за да привлече безброј клиенти. Но, креативноста е поинаква. Понекогаш сервирањето јадења е толку апсурдно што останува само да го фотографирате и да го пооставите на Интернет, да се чудат и другите.

„Јадев пилешки крокети послужени во патика“.

Тие го нарекуваат „Панорамско тркало за за суши кексчиња“.


Прилично е слатко, нели? Виршла во чинија за кучиња…

Јадењето не треба да паѓа кога користите вилушка.

Детското мени во ресторан се служи вака, во капа. 7-годишен клиент: „Да, малку е чудно, тато…“

„Соковите од месото истекоа надвор од границите на парчето дрво и ги преплавија моите фармерки“.

„Нарачав коктел и добив салата“.

“Немам зборови.”

„Претпоставувам дека пилешки крилца ќе летаат?

Подобро е од ништо. Шиша ќебап со ‘рѓа.

На свадбата се закачувале крофни околу вратот.

„На мојот пријател му послужија компир на мало столче.

„Нарачав тост од „висока класа“ во ресторан во Англија. Тоа е обичен тост, донесен само на плоча“.

„Нарачав овошен десерт во кафуле, ми го донесоа ова. Бескорисно е дури и да се расправаме“.


„Ми послужија храна на свиткана регистарска табличка од автомобил.


-20% Попуст


Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

16 Познати личности кои ќе наполнат 60 години во 2022 година, дури и ако е тешко да се поверува

Како да препознаете типичен Балканец?