во , ,

15 Луѓе чија генијалност им помага во животот

Некои луѓе се родени со дарба да размислуваат надвор од рамката. Кога се соочуваме со предизвик, овие високо креативни личности нè тераат да се восхитуваме на нивните решенија. Луѓето чии глави работат со полна пареа се способни за многу, а 15-те луѓе во нашата статија го докажуваат тоа.

1. „Ме ограбија синоќа (добро сум). Момчето го сакаше мојот паричник, но не можев да го најдам доволно брзо, па ја зеде целата торба“.

„И потоа поминав покрај продавницата и го најдов мојот паричник, парите беа таму. Топло ви  препорачувам да набавите паричник што изгледа како ѓубре“.


2. „Автомобилот е неопходен понекогаш. На пример, кога треба да транспортирате 125 кг огревно дрво“.

3. „Висечкиот мост што сам го изгради дедо ми“.

4. „Мојот пријател најде начин да го загрее ладниот путер!“

5. „Решение на мојот пријател, благодарение на кое можете да го полните телефонот дури и ако штекерот е превисок“.

6. „Дали некој друг импровизира кога ги носи торбите од автомобилот до дома?“.

7. Полнење на нестандарден начин.

8. „Мојот пријател денес донесе компири од продавницата“.

9. „Мојот брат направи 3Д принтер користејќи рециклирани материјали од стари скенери, принтери и компјутери“.

10. Две конкурентни продавници една до друга.

11. „Мојот брат направи кучешки прозорец во портата“.

12. Некој закачил боички на врвка во бањата за луѓето да можат безбедно да ја вандализираат вратата.

13. „Сестра ми прави функционални торби од пластични кеси“.

14. „Вака се справуваме со влагата во мојата канцеларија“.


15. „Сестра ми направи свеќа број 3 од свеќи број 6 за мојата роденденска торта“.


-20% Попуст


Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Па добро Мујо, како успеа да згазиш дури 52-ца?

18 Луѓе кои ја избришаа прашината од семејните фотографии и не вратија во старите добри времиња