во , , ,

15 модни избори на славни личности кои ја срамат обичната облека

Реклама

Познатите личности често носат фенси облека на црвениот тепих, а вообичаени се дизајнерските фустани и накитот. Но, понекогаш нè изненадуваат со креативни и уникатни комбинации. Тие соработуваат со дизајнери за да дојдат до нови и иновативни идеи, како оптички илузии и кимнување на филмови. Ова покажува дека тие секогаш наоѓаат начини да ги импресионираат своите фанови.

Хантер Шејфер

Хантер Шафер облече фустан кој го запира шоуто на Глобалните награди за креативност на GQ, на 11 април 2024 година. Облеката беше прилагодена креација на Марни и ги запрепасти сите со рачно насликани детали, што го натера секој да помисли на уметничките дела на Ван Гог.

Џои Кинг

Џои Кинг присуствуваше на 77. Годишните награди Златен глобус во фустан направен од Ајрис ван Херпен како дел од нивната колекција Хипноза. Фустанот е навистина хипнотички и хипнотизирачки благодарение на оптичките илузии кои можете да ги видите од сите агли. Течна и нежна, силуетата ја прави младата актерка да изгледа како уметничко дело.

Рита Ора

Да се носи буквално бањарка и пешкир на црвениот тепих, а сепак да изгледа неверојатно и стилски бара многу талент, а Рита Ора докажа дека лесно може да го извлече тоа. Облеката беше комплетирана со пар бели светкави високи потпетици и дијаманти вредни 7,8 милиони долари. Оваа облека „шик се среќава со удобност“ беше главната ѕвезда на шоуто.

Селин Дион

Селин Дион го заниша овој проѕирен фустан кога присуствуваше на ревијата на високата мода на Ајрис Ван Херпен во 2019 година. Фустанот има 3Д шема која се состои од брановидни црвени прамени, создавајќи елаборирана оптичка илузија и ве тера да се запрашате дали ја гледате легендарната пејачка во реалноста или сето тоа е само сон.

Ријана

Фустанот што Ријана го носеше за Мет Гала во 2017 година веднаш стана збор на градот. Цветовите од Џакард создадоа текстурирани ливчиња низ целиот асиметричен фустан. Љубопитната силуета во комбинација со сандалите со врвки до бутовите ќе беше премногу за секого освен за бестрашниот РиРи, а тоа само по себе заслужува највисоко ниво на восхит од нас.

Соланж Кнолс

Уште еден екстравагантен надвор од вистинскиот изглед на Мет Гала со право и припаѓа на Соланж Ноулс. Таа носеше смел, но елегантен мини фустан од Giles со многу ткаенина на страните, што изгледаше речиси како да има крилја. Иако веројатно не е многу удобна, наметката одлично ја дефинираше фигурата на песочен часовник на Соланж. Но, еј, убавината има своја цена.

Карди Би

Друг влијателен фустан инспириран од морето беше виден на Карди Б кога таа пристигна на церемонијата на Греми во 2019 година. Винтиџ-муглер фустан со изглед на остриги беше придружен со големи додатоци направени од бисери на вратот и косата на раперот за сонлив и елегантен изглед.

Били Портер

Појавувањето на Били Портер на Мет Гала 2019 беше повеќе уметнички перформанс отколку само позирање пред камери во дизајнерска облека. Него го носеа 6 мажи, облечени во златни сјајни додатоци од глава до пети (вклучувајќи 24-каратно злато на главата), а носел и крилја долги 10 стапки. Вог ова го нарече „најпрекрасниот влез во историјата на Мет Гала“, а ние не можеме а да се согласиме.

Кристина Агилера

Фустанот на Кристина Агилера не можеше да остане незабележан на забавата на BAZAAR ICONS кога пристигна облечена во долг бел фустан целосно покриен со пердуви. Некои дијамантски додатоци заедно со црвени нокти и високи потпетици го претворија нејзиниот црвен тепих во кохерентна модна изјава. Иконската пејачка веќе носеше нешто слично пред 15 години – тогаш нејзиниот фустан со пердуви беше розев и многу пократок. Ова покажува како таа е променета додека сè уште е верна на себе во срцето, а ние го сакаме тоа!

Ким Кардашијан

Оваа привлечна облека беше видена на Ким Кардашијан кога присуствуваше на забава на која се славеше продажбата на брендот за убавина Анастасија Беверли Хилс. Ѕвездата го спои својот паричен капут од колекцијата на Џереми Скот со долги чизми со шилести врвови, пар очила за сонце и мала светкава златна чанта со знак на долар на неа.

Езра Милер

Облеката што Езра Милер ја одбра да ја носи за светската премиера на „Фантастични зверови: Злосторствата на Гринделвалд“ веројатно го украде црвениот тепих. Црниот фустан со пуфер капут изгледаше неверојатно, а актерот делуваше прилично удобно во него. Се надеваме дека врелината може да се припише само на изгледот на облеката, а не на вистинското чувство на носење.

Бјерк

Исландската музичарка Бјорк ги изненади сите за време на церемонијата на Оскар кога пристигна облечена во лебед фустан кој оттогаш стана икона. Толку што всушност има своја страница на Википедија. Покрај тоа што изгледаше само како птица, пејачката имаше и неколку јајца кои ги “изложи” (едноставно ги остави) на црвениот тепих додека го шеташе.

Зои Кравиц

Долгиот бледо-розов фустан што Зои Кравиц го носеше на Мет Гала беше едноставен, но екстремно естетски пријатен фустан кој вклучуваше долга корпа и многу црни возбудувања под здолништето. Розите на ракавите и елечето се вистински – тие беа третирани на посебен начин и обоени во црно. Актерката имаше платинесто руса кратка фризура која ја комплиментираше романтичната атмосфера на облеката како ништо друго.

Зендаја

Зендаја неодамна присуствуваше на „Златната топка“ облечена во црн фустан со златна киличка. Облеката со отворен грб успева да биде разоткриена и елегантна во исто време, но дури и повеќе од тоа – има и референца за еден од негативците од новиот филм во кој се појавува младата актерка, Спајдермен: Нема назад дома. Како што побрзаа да истакнат фановите, фустанот се однесува на доктор Ото Октавиус поради механичките раце прикачени на неговиот костим.

Гвендолин Кристи


Фустанот на Гвендолин Кристи на премиерата на „Игра на тронови“ во 2019 година беше толку прекрасен што луѓето беа убедени дека таа изгледа како божица. Лебедовиот фустан од IИрис ван Херпен, со апстрактен дезен, изгледаше како да живее свој живот и изгледаше како пламен со виолетов дим околу него кога актерката ги крена рацете.

За среќа на оние кои се фасцинирани од модата, ова не се единствените познати личности кои се истакнуваат со изборот на облека. Овде можете да погледнете уште похрабри облеки, за кои некои велат дека можеби се премногу луди. Дали би пробале некој од нив ако можете?

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

22 Стари работи кои луѓето одлично ги променија

18 фотографии кои привлекуваат погледи благодарение на нестандардниот агол