во , , ,

16 Десерти кои се толку совршени што ќе сакате да ги сликате пред да ги изедете

Има луѓе за кои страста за готвење се изразува во способноста да се готви вкусно и успешно да се украси јадењето. Ликовите од денешниот избор се навистина добри во тоа, па нивните кулинарски ремек-дела изгледаат совршено и се вистинско задоволство за око.

1. Цитрус – омбре наопаку

  • Изгледа кул, се разбира. Но дали е вкусно?
  • Самата торта е вкусна, но грејпфрутот испадна повеќе горчлив отколку што сакам. Следниот пат ќе додадам мале повеќе глазура.

2. Грејпфрутот за оваа торта беше прилично сладок

  • Дали е ова чист грејпфрут одозгора? Се наежив од киселoста.
  • Да, добив слатка сорта, па не е толку кисело.

3. Всушност, правењето ваква шарка е едноставно, само треба да се погрижите тестото да остане ладно при месењето…

4. „Мојата торта со витраж. Потребно е многу вежбање за да научите како да ја подготвите, а треба и малку среќа“.

5. „Излегоа разнобојни, иако можеа да се направат со различни вкусови“.

6. „Направив лалиња од јагоди и киви“.

7. Торта во форма на маска Мајор

8. „Сонував да печам шведски кифлички“.

9. „Прасето Пепа колачиња за 2-риот роденден на посебна личност“.

10. „Направив сезонска торта со караница и јагоди“.

11. „Само што ја завршив оваа роденденска торта за ќерка ми“.

  • Не би се осмелила да пресечам ваква убавина.

12. „Планирав да им направам 5 лица на Марио и Луиџи, но се откажав после 4-то. Така се родија трубата, ѕвездите и печурките.

13. Совршени кекси инспирирани од „Squid Game“.

14. „Подготовката траеше 5 часа, но се покажа како големо изненадување за ќерка ми“.

15. „Го сакам резултатот: чоколадна торта од портокал со снегулки од марципан“.

  • Шокиран сум од школките! Tолку се реални.

16. „Со вежбање станувам подобар“.

Што мислиш?

29 Поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Кондуктер проверува карти во автобусот и прашува еден човек…

Резултатите од крв ти се катасторфа, целиот си запушен со маснотии. Ќе мора нешто да смениш во животот…