во ,

16 Луѓе кои ја прифаќаат фразата „биди посериозен“ како повик да дивеат

Сите знаеме дека смеењето го продолжува животот. Понекогаш има луѓе кои зрачат со позитивни емоции. Неволно почнуваме да се смешкаме околу нив и расположението ни се подобрува дури и во мрачните работни денови. Овие весели луѓе можат да го извлечат позитивното од секоја ситуација додека ги прават другите среќни. Дури и кога од нив се бара да бидат особено внимателни и сериозни, тешко им е да одолеат.

1. Сечењето кромид е многу опасен спорт

Важно е емотивно да не се врзувате за кромидот.


2. „Ставив капа на мојата мачка. Никогаш во животот не сум се смеел така“.

Да сум на твое место, би спиел со едно око отворено.

3. „Мојот пријател направи пита со пилешко за вечера“

4. „Тато ме повика мене и сестра ми со зборовите „Ручекот е на масата“.

“Сестра ми го виде ова и заплака“.

5. „Една од нашите забави, уживајте“.

6. „Ги залепив овие очи на очилата за VR и им ги дадов на баба ми и дедо ми да пробаат“.

7. „Кога има стапки на снегот, сакам да одам по нив, па се чини дека поминала само една личност“.

8. „Касиерката во банката ме замоли да ја извадам маската. И само се насмеа“.

9. „Мојата мала ќерка мораше да нацрта крилја и нозе на змеј како домашна задача“.

10. Кога ќе видите ваков „астронаут“, неволно почнувате да се сомневате дали да се качите на овој лет

11. „Дами и господа, татко ми одвои време да го направи ова со мајка ми“.

12. „Мојата пријателка направи фотосесија со нејзината нова дисертација“

13. „Јас, мајка ми и сестрите имаме групен разговор. Мама ни испрати колаж.“

14. „Добив 3Д принтер за Божиќ. Мојот пријател имаше едноставна молба“.

15. „Тато и купи на мама нова маска“


16. „Божиќниот појадок штотуку стана позабавен“.


-20% Попуст


Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Докторе имам проблем со срцето…

17 Мачки на кои храната им е најважна