во ,

16 Прекрасни дами за кои времето како да запрело


Во потрага по младоста, некои трошат многу пари на козметичари, други купуваат скапи креми против брчки на лицето, трети прават специјални вежби за лице и пазат на исхраната. Но, има и среќници кои го погодиле генетскиот џекпот.

„Имам 45 години, никогаш не сум направилa ништо со моето лице.”

  • Супер изгледаш! Се обложувам дека никој не верува дека имаш 45 години.

„Имам 39 години и сјаам!”

„Денес ми е 40-тиот роденден.”

“Имам 33 години.”


  • Изгледаш како 23. Сигурна ли си дека немаш временска машина?

„Изгледам добро и на 39 години.“

“Сега официјално сум на 40 години.”

“Скоро наполнив 34.”

„Неодамна ја скратив косата за 20 см. Се надевам дека ова ме прави да изгледам помладо. Имам 40 години“.

„Имам 35. Кога се капам на сонце, изгледам прекрасно“.

„Ќе наполнам 39 години за 2 недели и ми се допаѓа како изгледа мојата кожа.”

„Без филтри. Имам 38 години и 6 месеци.”

„Јас сум 39-годишна мајка.“

„Имам 34 години, но сè уште не сум смислилa како да ја скротам мојата непослушна коса.“

„Се учам да се сакам себе си, откако ослабнав. Имам 39 години.”

„Имам 35 години, денес се чувствувам шармантно“.

“Имам 44 години.”

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Кај е онаа мојана, цел шаржер потрошив!

Како изгледаат лицата на 19 супермодели на врвот на славата и денес