во , ,

17 Духовити деца кои ги надмудрија сите и го победија системот

Кога станува збор за прашања на кои возрасните ги знаат вистинските одговори, одговорите на децата продолжуваат да не воодушевуваат благодарение на нивната духовитост и нестандарден пристап кон размислувањето. Има многу работи што можеме да ги научиме од децата, од тоа како ги решаваат прашањата до тоа како ги завршуваат различните задачи.

Што и да излезе од устата на детето оди многу подалеку од вистината – овие работи можат да ни помогнат да се справиме со тешкотиите и да ги решиме загатките доста добро. На крајот на краиштата, најинтересните работи се случуваат кога ќе смислат нешто сосема ново.

Реклама

“Мојот син има 2 пара патики и ги зеде двете леви обувки утрово. Сепак, тој не се збуни и на крајот го направи ова. Бев и воодушевен и импресиониран.”

„Ќе се видиме сите кога ова дете ќе добие Нобелова награда“.

„Мојата 5-годишна ќерка го нацрта ова наместо да бара колаче. Знаеше дека ќе речам не ако едноставно праша. Морав да ја наградам нејзината креативност“.

„Се обложив со моите деца дека на едно пакување житарки не може да стои зборот „здраво“. Сега им должам 5 долари!“

„Мојот син (прво одделение) си ја работеше домашната задача. Тој требаше да опише непостоечко животно и да го нацрта. Еве што направи тој. Горд сум на него!“

„Во јавната бања има ограничувачи на вода. Водата тече кога некој ќе стои до неа. Момче кое е пониско од нивото на ограничувачот дојде до туш и го направи ова“.

„Отидов на прошетка со моето дете и го најдов ова на игралиштето. Се чини дека клацкалката ја користело осамено, но паметно дете“.

„Нашиот син ја нареди својата играчка мечка да се опушти вака. И мојот сопруг и јас чувствуваме завидливост“.

„Им реков на децата „да исчистат“. Децата одговорија велејќи: „За што служи дневната соба? ЗА ЖИВЕЕЊЕ!“

Третоодделенец со голем мозок

„Побарав држач за таблет за кујната и добив креација на Лего со „Мама“ на неа.

„Ја косев тревата во дворот. Моето 7-годишно дете излегува без чевли на себе. Викам, „Внимавај на кучешки измет!“ Поминуваат 2 минути и таа излегува со овие на нозе!“

“Му кажав на моето дете, ‘Нема технологија пред 5 попладне.’ Мора да го направи домашното и после може да игра со играчките. Тој креирал ‘кино на отворено’ за автомобилите со неговиот телефон кој стримува Netflix.”

„Побарав од мојот ученик да го заврши лавиринтот. На крајот, му дадов аплауз“.

„Картичка за Денот на благодарноста на моето 8-годишно дете – добро, тој е искрен“.

„Некој не беше подготвен за спиење. Реши да се скрие и да ја прочита неговата книга“.


„Моето 6-годишно дете ја заврши домашната задача со манијакална смеа и си промрморе: „Ха, победив“.

Кои генијални работи сте вие или вашите деца направиле?


Супер Акција: -20% Попуст
Бесплатна достава над 2000 ден.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

17 Фотографии кои не потсетуваат колку брзо лета времето

10 Модни грешки кои можат да направат да изгледаме постари