во , ,

17 Луѓе кои пропуштиле „мал“, но многу важен детаљ

Понекогаш правиме нешто и се чини дека сè оди добро, но ако случајно заборавиме некој многу незначаен детал – дури и највкусната пица се истура во рерната затоа што сте заборавиле да ставите плех под неа.


Ни се чини дека мозокот е толку фокусиран на една задача што нема сила да обрне внимание на друга. И многу епски неуспеси може да произлезат од сето тоа.

„Се обидував да направам пржен ориз со јајце, а потоа сфатив дека шпоретот не работи, нема струја.“

Низок мост.

„Знам дека не се чувствуваш добро, дозволете ми да ви го преместам автомобилот. Следното утро…“


„Чекав 2 години да го прославам Денот на вљубените со девојка. Го отворив нејзиниот подарок утрово пред да дојде. Нејзиното име е Сузан.“

Изгледа некој отишол предалеку со отворањето на вратата…

„Чашите толку совршено се вклопија, што не можам да ја извадам малата од големата, колку и да се трудам.“

Изгледа некој заборавил да ја стави пицата на плехот за печење.

Но, има само една кеса за ѓубре…

Само што дознав дека сум купил 4 вилушки и 4 ножеви, но само 3 лажици.

“Шефот ми рече дека морам да одам на работа затоа што имаат потреба од мене“.

„Металната преграда на мојата полица ги покрива имињата на зачините.“

„Го предупредив клиентот дека тоа нема да успее, но тој инсистираше. Кога го виде резултатот, не рече ништо и си замина“.

Што се случува?

Госпоѓата мислеше дека може да го фотокопира екранот на нејзиниот телефон и не беше во право.

„Фолијата ја ставив во рерна за полесно да се исчисти по правењето на пицата. Наместо тоа, фолијата се стопи и се залепи“.

„Купив патека за кучињата, за да не остават валкани траги по куќата…“

„Останав со мојот братучед додека неговиот татко беше на деловен пат. Тој рече дека вечерата била во замрзнувачот. Батерија и брокула – многу се вкусни.“

Некој ги заборавил клучевите од својот автомобил или куќа.

Некој очигледно не очекувал таков резултат, ставајќи колачи во весник.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Во шумата секоја вечер се правеле журки и сите се пијанчеле…

18 Луѓе кои направиле импресивни фотографии во кујната