во , ,

17 „Направи сам“ проекти што ќе ве мотивираат да го средите дворот

Ако живеете во град, имањето двор може да се смета и за луксуз. Овој простор е само ваш и ви овозможува да побегнете од сивилото и да минувате повеќе време на отворено.

Сепак, и дворот бара работа и средување, а понекогаш е тешко да се натерате да го направите тоа.

Ако имате двор на кој му треба средување, следниве фотографии ќе ве мотивираат да го направите тоа.

„Си направив езерце со риби во мојот мал двор“

„Направив куќичка на дрво за децата!“

„Конечно успеав да го средам и задниот дел од дворот“

„Мојот последен проект“

„Реновирање на дворот“

„Новата куќа имаше навистина запоставен двор. Еве го резултатот после 3 месеци напорна работа“

„Го средив езерцето во дворот. Имаше многу истражување и многу работа, но навистина сум задоволен од резултатот“

„Го претворив дворот во најудобното катче“

„Од запуштен двор до удобно катче“

„Со татко ми го поплочивме дворот“

„Валканиот базен сега изгледа многу подобро“

„Нашиот амбициозен проект“

„Поплочив дел од дворот и направив летниковец“

„Неверојатната трансформација на мојот двор – пред една година и денес“

„Конечно го направив кокошарникот“

„Сам го средив целиот двор“

„Нема ништо подобро од тоа да си направите своја фурна за пица“

Што мислиш?

19 поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

11 Факти дека и дома кај Елен Деџенерис е како во воен камп

Во старото Македонско кралство се населил еден страшен змеј. Силата му била во двата предни заба…