во , , ,

18 Дами чија потрага по совршенството дефинитивно ќе ви биде инспирација

Волјата е израз познат од прва рака на дамите во нашата колекција. Во одреден момент од животот решиле да се трансформираат и да ослабат и одлично се снашле.


Гледајќи ги нивните резултати, сакаме веднаш да почнеме да спортуваме, да ја подобриме исхраната и еднаш засекогаш да се збогуваме со лошиот начин на живот и вишокот килограми.

„Овие фотографии се направени во истиот ресторан, но со интервал од 2 години. Тој изгуби 40 кг, а јас 61 кг.“

„Првата фотографија е направена во февруари 2020 година, втората денес. Изгубив 27 килограми“.

„170 килограми (пролет 2018) VS. 99 килограми денес“


„Решив дека треба да го споделам мојот напредок – минус 20 килограми. Не беше лесно, но би го направила повторно без размислување“.

Ограничувањето на калориите навистина функционира, изгубив половина од мојата тежина“.

„Изгубив 7 килограми и значително се намалија дигестивните проблеми од кои страдав цел живот. Се чувствувам многу подобро“.

„Мојот роденден е во јуни 2020 година и денес, по 115 дена диета со малку јаглехидрати, изгубив 20 килограми.“

„Март 2019 година – јануари 2021 година. Ги гледам моите стари фотографии и сфаќам дека се чувствувам многу подобро и посамоуверено“.

„Мојот напредок. Лево – октомври 2018 година, десно – декември 2020 година.

„Одвреме-навреме правев оброци со малку јаглехидрати. Почнав да вежбам во јули минатата година и изгубив скоро 16 кг.“

„Изгубив 34 килограми. Денеска истрчав 7 км. Со помала тежина, трчањето станува полесно!“

„Изгубив 29 килограми“

„Минатата недела почнав да губам мотивација, но ги погледнав овие фотографии и ми помогна: минус 23 килограми. Првата фотографија е септември, втората е денес“.

„Мојата цел беше да ослабам 22 килограми оваа година и горда сум што го направив тоа.

„По 5 месеци имам помалку од 60 кг“

„За 8 месеци – минус 33 кг“

„Само што налетав на престилка што ја носев во Cake Wars (2016). Денес имам 45 кг помалку. Ослабев пред повеќе од една година и продолжувам да ја одржувам својата тежина“.

„Пре 6 месеци и денес.“

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Трпе и Перо работеле во иста фирма. Дошло време за летен одмор па се мислеле како да му кажат на шефот …

20 Луѓе кои дефинитивно се родени под среќна ѕвезда