во , ,

18 Луѓе уживаат во нивните градинарски успеси

Да се ​​направи нешто со свои раце е возбудлив и наградувачки процес. И не е важно што е тоа: сликање, роботика или одгледување магдонос на прозорецот. Хероите од нашиот денешен избор избраа хоби во областа на градинарството и постигнаа неочекувани успеси.

„Мојот резултат е пиперка со големина на… јагода“.

„3 кочана пченка од иста сорта“.


„Вистинска цветна круна порасна на кактус во собата на ќерка ми.

„Мојот дедо одгледуваше навистина големи компири и тој едноставно е среќен.

„Малку сум лут поради тоа што го најдов внатре.

„Одгледав двобоен сончоглед!

„Сокулентот во нашиот двор се претвори во скорпија.”

  • Леле! Прв пат гледам таков.

„Моите хортензии сè уште не можат да одлучат каква боја ќе бидат.

„Купив ананас во продавницата и одозгора одгледав нов.

„Гледај, на мојот кактус порасна му пораснаа раце!

„Одгледав невообичаено долга мешунка од грав“.

„Татко ми е неверојатно горд на овој домат – чудовиште.

„Моите домати конечно го покажаа своето вистинско готичко лице.

  • Не знаев дека такво нешто воопшто постои во природата.

„После 3 месеци полни со надеж и напорна работа во калта, ја видовме долгоочекуваната награда.

„Не можев да си дозволам модерен невестински букет и сам го одгледав.”

„Татко ми ме замоли да ја објавам оваа слика… Неговата прва ротквица!

„Ова е најголемата диња што некогаш сум ја одгледaла. И сè уште расте“.


„Го собрав родот и решив да ви го покажам. Домати, краставици, компири, пиперки. Рибизла, лешници, малини, цреши“.


-20% Попуст


Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Како изгледале 16 познати личности од акционите филмови на почетокот на нивните кариери

Ало, овде Весна од Стопанска банка на телефон…