во , ,

18 Нешта измислени од луѓе кои имаат навистина бујна фантазија

Реклама

Понекогаш луѓето чија професија е некако поврзана со креативноста и даваат слобода на својата имагинација. Плодовите на нивниот труд често се паметат, некои од нив веднаш сакате да ги купите, а други брзо ги заборавате.

Само улична светилка во Вроцлав.

Фен за коса во салон од 1930-тите

Знам дека мојот син би ме полудел доколку го имаме ова нешто.

Дали погодувате дека се работи за висечка ламба со масло?

LED неонска закачалка со која ниту еден фустан нема шанса да се изгуби.

Оваа сложувалка не може да се состави.

Решив да го изградам мојот компјутер вака.

Додека сме во 2023 година, овој човек се чини дека живее во 2218 година.

Ми го дадоа на син ми за Нова Година. Детето е апсолутно воодушевено и јас добивам когнитивна дисонанца кога го гледам.

Ја купив оваа кутија за отпадоци за мачки во продавница на старо.

Керамички диспензер за салфетки. Дај ми две!

Столна ламба во форма на гуска. Веројатно не секој ќе одлучи да ја купи.

Штета што е свеќа. Би било навистина кул ако дланката е рамна за да можете да ставите нешто на неа.

Ова е поинтересно од обичните градинарски гноми.

Дали би се задоволиле со маникир со „плетенки“ нокти?

„Знам дека сите сте љубоморни на мојот нов џебен чешел.


„Морав само да ви покажам. Ова се моите нови шејкери за сол“.

Еве како модерните дизајнери ги презамислиле древните чевли.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

22 Винтиџ предмети кои припаѓаат на повеќе од една генерација, но сепак носат радост

Не пијам за твоите 50 на кои личиш на кисела зелка! Не пијам за твоите 35…