во ,

18 Подароци од луѓе чија фантазија не е ограничена на цвеќиња и картички


Истражувачите велат дека се чувствуваме посреќни ако израдуваме некого со подароци, наместо да ги добиваме самите. Затоа многу луѓе сакаат да приредуваат изненадувања за своето семејство и пријателите.

„Татко ми ми подари велосипед. Имам 41 година и сум пресреќна!“

„Запознајте ја Бура. Изненадување за мојата сопруга за нејзиниот 30-ти роденден“

„Јорган што го направив за пријател врз основа на насловната страница на албумот на неговиот омилен бенд Muse“

„Му дадов на татко ми џојстик на кој беше испишан датумот на незаборавниот ден кога ме посвои. Тато е најдоброто нешто што ми се случило“.


„Го продадов мојот таблет и поголемиот дел од колекцијата на чевли за да купам нов лаптоп за роденденот на мојот син“.

„Подарок од мојот син. Јас сум столар и ќе ми виси на ѕид додека сум жив“.

„Денес го добив ова како подарок од еден мој пациент. Прекрасно!“

„Подарок од тато од Сомалија“

„Мама ми подари реликвија за новиот дом: бабата ги доби овие лажици од својот кум. Со задоволство ќе ги користам“.

Кога никогаш не научив како да завиткам подароци, туку научив како да се извлечам од секоја ситуација.

„Среќен роденден Лина. П.С. Пакувањето е толку грдо затоа што ја зеде сета убавина на светот“.

„Секогаш кога жените се жалат на подароци од мажи, се сеќавам на чантата што ми ја подари бившиот.“

„Мојот пријател се сели на другиот крај на земјата, па реши да ми го подари својот 135-годишен кактус.“

„Најдобриот роденденски подарок досега!“

„Погледнете што ми даде баба ми. Задоволна, таа вели: „Бев во продавницата, го видов ова и веднаш помислив на тебе“. Јас сум тигарот на баба“.

„На жена ми и подарив кригла со нејзините миленичиња за роденден. Таа е во шок“.

„Јас сум 42-годишна жена и ова е најдобриот божиќен подарок што сум го добил.“

„Секоја Нова година ја дочекувам со овие чевли. Тато и ги даде на мама кога таа беше млада и јас ги наследив. Тие веќе имаат 60 години!“

„Ми дадоа девојче во кутија! Не се шегувам. Внатре имаше паметен звучник“.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

21 Актер кои изгледале повеќе од добро во младоста

КУМАНОВАЦ: Кој е ?