во , , ,

18 Фотографии кои случајно станале ремек-дела

Многу од познатите слики на големи уметници се појавиле случајно. Уметникот добива инспирација и создава ремек-дело што ги возбудува генерации уметнички критичари кои се обидуваат да откријат која била намерата на уметникот, а љубителите на уметноста се редат во галериите за да го фатат погледот и да ја допрат убавината.

„Мојата девојка заспа и ја направив оваа фотографија бидејќи мислев дека изгледа како ангел.“

„Го фотографирав моето куче како лежи на каучот и добив ренесансен портрет“


„Баба ја прашува мојата болна сестра дали сака чај“

„Величествена брада на мојот пријател“

Механичар поправа расипан автомобил

„Ја направив оваа фотографија пред неколку години во Катманду. Најтажното е што ова место беше уништено од земјотрес во 2015 година и повеќе го нема“.

„Јас и мојот коњ. Денот на летната краткоденица“

„Ова е мојата патка што личи на слика на Караваџо“

“Појадок за еден”

„Мојата прва средба со мечка“

„Фотографирав актерка од историската реконструкција во музејот“

„Јас и мојот сопруг сме на свадба. Изгледа исплашено“

Само прозорец од кафулето

„Тој ангел што бере цвеќиња е мојата девојка“.

„Последните зраци на зајдисонцето на небото над Денвер“

„Мојата свршеница пие вода на ручек“

„Во прегратки, моето куче за време на бура со грмотевици“

„Мачката на комшијата ѕирка низ прозорецот од мојата бања“


„Помислив дека е слика од Пикасо.“


-20% Попуст


Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

17 Актери кои и покрај годините продолжуваат да блескаат на екраните

Си биле 3-ца браќа Србин, Американец и Шпанец. И биле договорени сите во ист час да испијат по 3 пива….