во ,

19 Елоквентни докази дека сето тоа можете да го видите во вашата кујна

Реклама

Кујната е местото каде што поминуваме неколку часа секој ден. И се чини дека во него се случуваат само кулинарски чуда, но ова е само на прв поглед. Ако сте внимателни, можете да најдете толку многу интересни работи! Решивме да пребаруваме на Интернет за кул фотографии од настани кои се случиле во кујната. Некои од нив не насмеаа, за други се прашувавме како може да се случи тоа.

„Мојата шолја го „поти“ чајот низ пукнатините на керамиката“.

„Чоколадниот сируп во моето млеко стана знак прашалник.

„Мојата снаа има крпа толку скробна што е заглавена во рачката“.

Течноста за миење садови замрзна под кујнскиот мијалник.

„Најдовме чудно, но убаво јаболко во кујната.

„Правев сендвич, го испуштив лебот на чинијата и така ми падна.

„Случајно го пресоздадов моделот на кујнската плотна на чинија додека ја зачинував мојата плескавица“.

„Имав три жолчки во моето јајце.”

„Ставив аспарагус во чаша вода и она што се случи беше дека ми ја презеде кујната“.

  • Подобро јадете го пред да ве изеде.

Само што дознав дека мојата чаша може да го направи тоа“.

„Моите крекери се со иста големина како и плочките на кујнската маса.

„Компирот што го најдов под кујнската маса изгледа како некаква вонземска шума.

„Видов домат во облик на срце“.

„Не можам да престанам да се смеам секогаш кога поминувам покрај мијалникот во кујната.

Уморен си, денот беше досаден… Но, влегуваш во кујната, палиш светло и го гледаш ова.

„Отидов во кујната кога ја забележав мојата канта.”

Кој ја чува кујната ја добива храната. Дали е тоа точно.

Линиите од мојата шолја ја истакнуваат секоја голтка кафе“.

„Подот во кујната постојано крцкаше, решивме да го смениме. Немавме поим што ќе најдеме кога почнавме да го отстрануваме“.

„Толку слоеви имаше одоздола.“


Супер Попуст: -20%
Бесплатна достава над 2000 ден.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

16 Актерки кои се прославија како деца како го промениле стилот со годините

Кажи Трпе сега како ти се допадна ручеков?