во , ,

20 Луѓе кои можат да ја поправат секоја една работа


Кога нешто дома е скршено или оштетено, со еден збор, станува неупотребливо и се соочуваме со избор: да ја фрлиме оваа работа во корпата за отпадоци, да ја замениме со нова или да се обидеме да ја поправиме колку што е можно. Хероите на денешен избор без двоумење ја избираат третата опција.

„Конечно го поправив она што мачката го направи со нашиот кауч пред 7 години.“

„Успеав да ги вратам во живот овие многу стари чевли од битпазар.”

„Старите соседи го оставија овој предмет кога заминаа. Го избрусив и лакирав. Сега го гледам и сакам чоколадо“.

„Пред и потоа. Мојот прв обид за тапацир.”


„Го поправив и го бојадисав стариот велосипед како божиќен подарок за ќерка ми. Горд сум на резултатот“.

„Требаше да ја фрлам оваа корпа на работа затоа што се скрши. Го прашав мојот шеф дали можам да ја имам за себе. И сега, благодарение на лентата, која многу симпатична ситница, повторно може да се користи“.

„Ако и вашите мачки сакаат да го гребат креветот, тогаш конопното јаже е одлично решение. Евтин, еколошки начин и лесно се заменува“.

„Ги поправив старите влечки на мојот сопруг“.

„Најдов две скршени столчиња на интернет, од нив направив еден здрав. Изгледа речиси како нов.”

„Моите омилени фармерки постојано ми се кинеа на коленото. Дадов се од себе и ги поправив“.

„Рамените на ранецот беа излижани, па им изплетов навлаки. Тие се кадифени. Вистински луксуз!“

“Ја поправив корпата и сега не морам да купувам нова“.

„Го добив ова биро бесплатно и го поправив“.

„Патентите на чизмите се скршија. Вака решив да ги поправам!“

  • Навистина феноменална работа!

„Неверојатно сум горд на она што го постигнав!

„Дефинитивно се уште не сум подготвена да ги фрлам.”

„Ја поправив мрежата на прозорецот и решив да направам мал вез на неа.”

„Поправив столче за лулка што го најдов оставен до патот.”

„Нашиот стар тросед беше излитен и мислев дека Џек Торенс нема да има ништо против да се придружи на нашето семејство. Навистина сакам да ги видам лицата на гостите кога ќе го видат ова“.

„Успеав да ги спасам моите омилени чевли.”

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Ќе ти ставам 5 зошто ништо не знаеш!

Е? Супер, и јас сум од Македонија. Да мавнеме по една за Македонија?