во , ,

20 Луѓе фотографираат хотелски соби кои едвај чекаат да ги напуштат

Реклама

Кога се пријавуваме во хотел, во длабочините на нашите срца се надеваме дека нашиот престој во него ќе биде обмислен до најмалите детали. Но, понекогаш работите не одат според планираното. Стаклен туш во средината на собата или тоалет во близина на креветот – овие и други чудни решенија на хотелски дизајнери и архитекти ги споделија корисниците.

„Тепихот е нов, но изгледа како да е 100 години.

„Уф, колку убаво мириса“, забележа жена ми кога влеговме во собата. Подоцна најдов освежувач од автомобил во вентилацијата на таванот“.

„Во мојата хотелска соба, тоалетот е веднаш до креветот.

„Затворач на вратата во хотелот. Јас би го нарекол „Замка за прсти 5000“.

„Гледајќи го овој тепих ме прави да се чувствувам како да ќе полудам.

„Туширајте се во хотелот. А јас не сум ни супер висок (1,88 метри).

Веднаш зад перниците се крие прекинувач за светло, затоа подгответе се за ненадејно будење во текот на ноќта.

„Нашата хотелска соба беше во антички римски подрум.

Што може да не чека во бањата.

  • Сфатив дека тоа е звучник. Катастрофален дизајн со оглед на неговата локација.

Чешмата и мијалникот не се совпаѓаат.

„Каучот во нашата соба. И да, тој е цел“.

„Прекрасниот поглед што се расплетува пред мојата девојка во нашата соба“.

Доколку гостите од оваа соба решат да се бањаат, мора да се подготват за шоу.

„Лифт за багаж во италијански хотел“.

Огледало поставено на таванот веднаш над тоалетот.

„Џакузи во мојата соба“.

  • Дали е тоа кадата од „Dumb and Dumber“?

Хотелски ходник кој не води до никаде.

„Јас сум архитект. Како професионалец ќе кажам: некој сериозно се зае*ал“.

„Влез од хотелска соба“.

„Кому му е потребна приватност?


Неверојатен Попуст -30%
Бесплатна достава над 2000 ден.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Кажи како да и’ кажам на жената што сум правел три дена?

Жената ме изнервира. Ќе ме тера таа мене да го фрлам ѓубрето, ти се молам !