во , ,

20 Мали богатства пронајдени случајно во обични домови


Некои луѓе сакаат необични ентериери и се чувствуваат задоволство кога ќе го видат изненадувањето на лицата на нивните гости. А други претпочитаат практичност додека не се вселат во нов дом и не откријат интересни детали оставени од претходните сопственици. И тоа е апсолутно нормално. На крајот на краиштата, сите луѓе се различни и секој од нас создава своја приказна со помош на работите што не опкружуваат.

„Има слика од бањата на мојот стоматолог во бањата на мојот стоматолог.“

„Најдовме стар камин во ѕидот на една викторијанска куќа“

„Најдовме сапун стар 146 години на нашето поткровје.“

„Рачно изработен сапун направен во 1874 година во Илиноис“.


„Во нашата дневна соба има езерце“

„Ја средував куќата и случајно најдов скриена хармоника. Направено е во Италија и изгледа многу старо“.

„Во нашиот подрум имаме обична врата, а зад неа е друга, околу половина од големината. Зад него е мала соба во која чуваме неколку кутии“.

Вака изгледа бањата во куќа што се продава

„Нашите пријатели имаат дрво во една од собите.“

За време на реновирањето, зад шкафот во кујната најдовме такви тапети

„Мојата куќа е стара повеќе од сто години, порано беше болница. Оригиналниот апарат за гаснење пожар сè уште е зачуван“

„Отворив отвор во ѕидот и најдов стари љубовни писма врзани со конец“.

„Претходните сопственици на нашата куќа изградиле детска куќа под скалите до подрумот.“

Чистам куќа на 92-годишна дама. Нејзината бања изгледа вака. Сè е толку симпатично, а подот е обложен со тепих“.

„Бањата имаше прозорец скриен во ѕидот“.

„Го најдов овој Мики Маус кај баба и дедо. Се чини дека е доста стар“.

„Само што купив куќа и го најдов овој стар шпорет во неа. Сè уште работи одлично.”

„Реновиравме и најдовме 500 фунти од 1981 година на таванот завиткани со селотејп.“

„Мојот дечко и јас купивме куќа и најдовме неколку од овие пирамиди скриени на различни места: во аглите, на таванот, во ѕидовите. Дали некој знае за што се работи?“

Тие се користат од луѓе кои веруваат во магија. Познавав девојка на училиште чии родители криеле такви работи дома како дел од ритуал за благосостојба или заштита. Лично, јас сум скептичен за тоа, но можеби некој навистина мисли дека функционира, па дури и ги гледа резултатите.

Внатрешноста на овој Мекдоналдс не е реновиран барем неколку децении.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

19 Докази дека понекогаш работите не се толку јасни како што изгледаат

15 Мачки крадат храна во слики со мртва природа