во ,

20 Претходно VS. Сега фотографии од Австарлија покажуваат колкава штета направиле пожарите до сега

На социјалните мрежи постојано се споделуваат фотографии од кои светот се ужаснува. Илјадници животни се борат со огнените стихии а илјадници и изгореле.

Пожарите, поткрепени со високи температури и силен ветер, продолжуваат да горат на источниот брег на Австралија, при што пожарникарите се борат да спасат животи и домови.

Kangaroo Island

Tathra Beach, Nsw In Australia

Kangaroo Island

Mogo Wildlife Park

Blue Mountains, Australia

Sarsfield, Victoria

Cobargo’s Historic Main Street

Mallacoota Wharf

Wildlife Sanctuary, Canberra, Au

Genoa Bridge

Blue Mountains, Australia

One Australian Family

The Scenic Town Of Mallacoota

Betka Road

Sydney

Cobargo

Shoalhaven

Merimbula

Batemans Bay Mini Golf

Araluen Motor Lodge

Што мислиш?

25 поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

22 Луѓе кои го дале максимумуот, но резултат сепак е катастрофален

20 Примери кои докажуваат дека луѓето веќе не стареат како некогаш