во , ,

20 Татковци кои ги направија своите ќерки малку посреќни

Малку девојки можат да се пофалат со богати и познати татковци. Но, дури и обичните татковци можат толку многу да ги сакаат своите принцези што буквално ги надминуваат сите други мажи. Тие можат толку вешто да ја плетеат косата.

1. „И направив ваков кревет на мојата ќерка за нејзиниот 6-ти роденден“.

2. „Станува се подобро и подобро секој пат кога ќе ја плетем косата на ќерка ми.

Реклама

3. „Бебето се роди еден месец порано, па немавме време да ја довршиме собата“.

4. Кревет во замокот на принцезата.

5. „Цртеж со креда што го направив за ќерка ми и нејзините пријатели“.

6. „Изградив куќа за мојата 3-годишна ќерка. Ова е мојот прв пат да се занимавам со обработка на дрво, па затоа сум многу среќен како испадна“.

7. „Ќерка ми ме убеди да земам мачка. Завршивме со оваа двојка“.

8. „Ја направив собата на ќерка ми во стил на Хари Потер. Сето тоа малку излезе од контрола. Но, не жалам“.

9. „Не сум направил ништо од дрво 8 години, но сепак правев лулашка за мојата девојка“.

10. „Мојот сопруг ја наслика торбата за ручек за првиот крос на нашата ќерка во градинка за да не се збуни“.

11. „Играв слатко-слатка-принцеза со мојата кума. За малку ќе победев“.

12. „Ќерка ми сакаше палачинки со сланина. Па, јас направив. Како мислите дека испадна?“

13. „Ќерка ми утре го завршува училиштето. Следната есен, таа заминува на музички колеџ. Направив музички статив за неа“.

14. „Кога вашето девојче ќе ве замоли да и направите маникир, вие само треба да кажете една работа“.

15. „Новиот жежок тренд во модата: обетки од кромид. Ти благодарам, ќерко!“

16. „На ќерка ми и ветив куќа на дрво кога имаше 7 години. Речиси е подготвено“.

17. „На ќерка ми и донесов цвеќиња. Таа ми ја подари таа насмевка“.

18. „Ќерка ми побара ЛЕГО маса. Како можев да ја одбијам?“

19, „Вака ме пречека татко ми по 4 години медицинско училиште“.

20, „Кога ќерка ми ќе праша зошто не може да го носи она што мисли дека е „кул“, јас и покажувам слика од мене кога бев во средно училиште“.


Кул Маици: -20% Попуст
Бесплатна достава над 2000 ден.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

20 производи кои предизвикале вистинско разочарување

20 дами кои им дозволија на стилистите да прават што сакаат со нивниот изглед