во , ,

23 Луѓе кои ги покажаа богатствата во нивните кутии за накит

Накитот може да биде скап и евтин, но тоа воопшто не е важно се додека е сакан и пријатен за око. Веб-корисниците доброволно споделуваат фотографии од нивните омилени украси. Некои од нив се скапоцени како спомен, додека други се резултат на изработката на добар златар. Но, секој е достоен да добие восхит од милиони.


„Кога првпат и кажав на жена ми дека ја сакам, таа рече: „Тоа е опасно“. Кога се венчавме пред една година, таа тајно го направи овој натпис на мојот прстен“.

„Една клиентка сакаше да направам приврзок во форма на потписот на нејзиниот татко за секогаш да ја потсетува на него и да ја насмее. го направив ова”

„Го направив овој приврзок од бакарна жица, гранат и оникс“.

„Навистина сакав обетки со листови од калатеа, но не можев да ги најдам никаде. Затоа решив сам да ги направам. Не е совршено, се разбира, но сепак“


„Мојот омилен ѓердан што го направив сама“.

„Ги обожавам овие нараквици.“

„Мојата сопруга сама го направи овој смарагд прстен“

„Мојот трет обид да направам голем привезок од камен. Тоа е и подарок за роденденот на мојата сопруга“

„Купив Смарагд ланче во антикварница“.

„Ласерит прстен со семеен печат“

„Јас и мојот колега правиме приврзоци. Го направивме ова врз основа на цртежот на ќерката на нашата клиентка“

„Мама го доби овој ирански прстен пред 40 години“

„Слушнав толку многу комплименти што решив да направам уште едно парче накит, само помало“

„Мојот пријател ја запроси со овој прстен.“

„Направив декорација со медуза“

„Оваа година почнав да учам да изработувам накит“

„Направив обетки од месечев камен“

„Го направив овој небесен приврзок“

„Денес мојата идна сопруга ми подари прстен од титаниум“.

„Сè уште чувствувам страхопочит  од овој прстен. Минатата година родителите ми го подариа за роденден“

„Овој занает го започнав пред 3 месеци.

„На мојата девојка и направив прстен за нашата годишнина“

„Ѓердан и обетки – подарок за роденден на ќерка ми“

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

18 Навидум обични работи кои кријат изненадувања

Кога ќе умрам да ме закопате до Тито!