во , ,

24 Креативни луѓе кои постигнале нови височини во складирањето на секојдневните предмети

Што и да се каже, чистењето на куќата одзема значително време во нашите животи. Некои луѓе чистат еднаш неделно, посветувајќи половина ден, па дури и цел ден. Важно е работите да се чуваат на посебен начин. Така, крпите и маичките најдобро се чуваат здиплени, а чиниите исправени, а не наредени. Патем, дури и користењето на истите закачалки може да се промени и да создаде ред и удобност.

„Сестра ми побара помош за да го средиме плакарот. Изгледа дека направивме одлична работа“

„Ги отворив овие кутии на работа и открив дека еден од моите колеги сè убаво организирал“

„Конечно, сите закачалки се исти.“

Функционална и убава

„Агол од предиво во мојата работилница“

Ако ги чувате маичките здиплени, заштедувате простор.

„Мојата сопруга сонуваше за плакар и јас и направив.“

„Мојот 7-годишен син секогаш го прави ова кога излегува.“

Чиниите се многу попогодни за употреба кога се чуваат вертикално

„Ова се моите зачини“

Бирото на човек кој ужива во мини сликарството

“Постелнина: редизајнирана и организирана!”

„Мојата победа над просторот под мијалникот“

Држачите на завеси можат да бидат одлични заштедувачи на простор

Со овој организатор можете брзо и лесно да го најдете вистинскиот пар чорапи

Капакот на потпирачот за рака може да се користи за складирање мали предмети

Залепете ги магнетите за вратата на шкавчето и ножиците / пинцетите никогаш нема да се изгубат

„Мојата вертикална полица за чај“

„Јас сум професор по уметност, неодамна префрлен во ново училиште. Претходниот учител не ја споделуваше мојата љубов кон организирање работи. Еве го мојот кабинет: пред и потоа“

„Ги средив фиоките“

„Занаетчиството на мајка ми и плакарот на работното место“

Еве како да го складирате градинарски алат

„Само што ги свиткав сите пластични кеси на квадрати.“

Гардероберот во спалната соба пред и после чистење.

Што мислиш?

28 Поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Човекојадци на остров фатиле Французин, Англичанец и Македонец….

15 Фотографии од кралското семејство кои докажуваат дека фотошоп постоел и во 19 век