во ,

27 Фотографии кои докажуваат дека универзумот има свој план за секој од нас

Секој од нас наишол на чудна ситуација која го воодушевила и го натерала да се сомнева во неговото знаење за светот околу него.


Доволно е само да ја погледнете апсурдноста од забавната страна за да можете да ја доловите ситуацијата и да ја споделите фотографијата на социјалните мрежи за да ги насмеете другите.

Тешко е да се замисли што може да се напише следно…

Безбедноста на прво место. Секогаш.

„Внимание! Нов код: 157”


“Еве го! Го барам една недела!“

„Се прашувам зошто некому би му требало ова минијатурно пакување тестенини?

„Така ни доставија 15 метри жица.“

Имаме толку многу прашања за оваа реклама за парфем и козметика.

Времето е 8:30 часот. Оваа дама ја носи оваа џиновска бетонска хемисфера преку улица. Зошто?

Ова се мали шишиња со маслиново масло. Можете да ги користите со тоа малото пакување тестенини!

Изгледа дека на лондонските каменорезери им е навистина досадно.

Голема контејнер за ѓубре полна со мали корпи за отпадоци

Штом се приближите до оваа клупа во паркот, сфаќате дека не сте толку уморни и можете да продолжите да чекорите.

Дури и среќните колачиња можат да имаат лоши денови.

„Ставив млечкалка за компири во машина за миење садови – рачката се распадна и најдов друга рачка одоздола!“

Ова е или влезот во Нарнија, или конечно дознавме каде одат сите чорапи по перењето.

Влезот во компанијата со лизгачки врати.

„Мислам дека не би пиеле од овие чаши.“

„Мислам дека треба да повикаме полиција пред да влеземе во оваа зграда.“

Оваа мачка изгледа како капучино.

„Изгледа дека моето куче ќе се придружи на темната страна“.

Веќе не е забавно.

Галебот одмара по риболовот.

“Побрзај!” Морам да го изгаснам огнот!“

“Сега знам од што е исечена оваа маица“.

Мачка.

„Повеќе нема да барам од маж ми да ми подготви ручек.“

Тешко е да се замисли какви суштества ги инспирирале дизајнерите на овие манекени.

Имаме само две прашања: како и зошто?

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Драга Марија! Мислам дека нашата врска веќе не е тоа што го замислував. Оддалеченоста помеѓу нас…

Плавуша, жена на Трпе, ептен имала мерак да готви. Секој ден испробувала по еден нов рецепт…