во , ,

40 Најдобри мемиња со Берни Сандерс за време на инаугурацијата на претседателот Џо Бајден

Сенаторот Берни Сандерс си седи сам на церемонијата за инаугурација на новиот американски претседател Џо Бајден, во бледо-кафена јакна, со скрстени раце и нозе, социјало дистанциран. На рацете носи големи, топли, плетени кафено-бели ракавици.

Од сите историски фотографии од инаугурацијата на Џо Бајден како 46-ти американски претседател, веројатно најмалку би се очекувало оваа да биде толку популарна. Фотографијата од Сандерс речиси веднаш стана вирална.

Што мислиш?

27 Поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Најзелени на светот: 5 модерни градови кои живеат во хармонија со природата

10 Tрендови што ја обележаа минатата деценија: Flappy Bird, патики со висока потпетица