во ,

7 Интересни факти: Храната патува седум секунди од устата до стомакот….

Реклама

– Храната патува седум секунди од устата до стомакот.

– Просечниот машки полов орган три пати е поголем од должината на палецот.

– Човечката бутна коска е посилна од бетон.

– Женското срце чука побрзо од машкото.

– На човечкото стапало живеат околу трилион бактерии.

– Твоето тело користи триста мускули кога мируваш.


– Ако плунката не може да ја растопи материјата, не можеш да го осетиш вкусот на таа материја.

Жената заврши со читањето.

Мажот е зафатен со мерење на палецот.


Супер Попуст: -20%
Бесплатна достава над 2000 ден.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Една кутија цигари ве молам!

Некој македонски слон сакал илегално да ја премине грчката граница, ама не знаел како…