во ,

9 Славни личности кои доживеале несреќа на црвениот тепих, но не се ни насмеале

Реклама

Познатите личности често мораат да излезат на црвениот тепих и да направат се што можат за да изгледаат привлечно. Но, се случува да ги снајдат неочекувани ситуации од кои мора некако да се извлечат. За среќа, ѕвездите имаат доволно хумор и самодоверба да ја задржат ладнокрвноста и да продолжат со триумфалниот марш.

1. Ким Кардашијан беше набрашнета на црвениот тепих, но набрзо се врати како ништо да не се случило

За време на лансирањето на нејзиниот парфем во 2012 година, Ким Кардашијан беше нападната од активист за правата на животните, кој на црвениот тепих и истури вреќичка брашно. Но, ѕвездата не ги загуби нервите. Таа брзо се исправи и гордо се врати на црвениот тепих.

2. Натали Портман се појави во јавноста со асиметрична шминка

Натали Портман на премиерата на Тор носеше прекрасен фустан на Селин. Сепак, нејзината шминка не беше толку совршена: сенките беа асиметрично нанесени. Сепак, тоа не ја спречи актерката да изгледа божествено.

3. Ејми Шумер намерно легна на црвениот тепих.

Ејми Шумер сака практични шеги, а кога девојката видела дека сите со сериозен израз се прошетале по црвениот тепих, сфатила дека дошол нејзиниот најдобар час. Ејми се преправаше дека паднала и почна избезумено да ползи покрај угледните гости. Најсмешно е што Ким Кардашијан и Канје Вест, кои во тој момент биле до неа, се преправале дека ништо необично не се случува.

4. Џон Траволта и неговиот незгоден бакнеж

Имаше непријатен момент за време на Оскарите. Џон Траволта се наведна да ја бакне Скарлет Јохансон, но судејќи по фотографијата, таа не беше премногу задоволна. Затоа, актерката претпочиташе да замрзне на место, поради што многу обожаватели ја помешаа со восочна статуа.

5. Ники Минаж доживеа несреќа со костими на сцената.

За време на појавувањето со Џеси Џеј и Аријана Гранде, патентот на фустанот на Ники Минаж наеднаш и пукнал и таа морала да ги држи краевите од костимот со рацете.

6. Стела Макартни за малку ќе и го скинеше фустанот на Ријана

Стела Макартни случајно згазна на работ од фустанот на Ријана за време на Мет Гала во 2014 година и за малку ќе го скинеше. Но Ријана не реагираше и самоуверено ја продолжи прошетката на црвениот тепих.

7. Џејсон Сегел за малку ќе добиеше правосмукалка


Откако Саша Барон Коен се пошегува токму на црвениот тепих, тој мораше итно да се исчисти со правосмукалка. Но, чистачките не забележале дека на патеката зачекори познатиот актер Џејсон Сегел, ѕвездата од ТВ серијата „Како ја запознав мајка ти“. Но, актерот не беше изненаден и веднаш влезе во сликата.

8. Телохранителите го уништија дизајнот на лебедовиот фустан на Бјорк

Бјорк изјави дека за време на нејзиното појавување во познатиот лебед фустан во рацете држела 6 ноеви јајца кои морала да ги остави на црвениот тепих. Но, сè тргна наопаку. „Телохранителите на другите ѕвезди постојано ги земаа и ми велеа со нивните длабоки американски акценти: „Извинете, госпоѓо, го испуштивте тоа“, рече пејачката низ насмевка.

9. Стилистите се разголија со тенот на Бредли Купер

Бредли Купер секогаш изгледа совршено, но еднаш доживеа несреќа. Изгледа нешто тргна наопаку со инстант тен и заборавија да му ги бојадисаат ушите и вратот. Сепак, тој изгледаше симпатично.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Како 19 познати личности познати по својата природна убавина се промениле со текот на времето

8 Работи кои изгледаат одлично, но влијаат на нашето здравје