Најскапо во светот продадено за неверојатни 1,4 милиони евра!

CHINA-DOG-OFFBEAT

Богатиот купец исплатил 12 милиони јуани или 1,39 милиони евра за животното старо една година и тешко 90 килограми, на саемот за кучиња во источната кинеска покраина Жејианг, пишува дневникот “Вечерни новости” од Кианјианг.

tibetski

Често споредуван со лав поради огромната грива, тибетскиот мастиф е омилено куче меѓу богатите Кинези, а цената на овие кучиња во последните неколку години нагло пораснала.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *