Приказната која го растажи целиот свет: Татко и ќерка во чест на починатата сопруга и мајка

01-Two-Years-After-Losing

Loading...

Бен Нури (34) од Синсинати во Охајо во 2011 година ја изгубил својата сопруга Али, кој починала од ретка форма на рак на белите дробови. Битката ја изгубила само една година по раѓањето на нивната ќерка Оливија.

02-Two-Years-After-Losing

Пред да се пресели во нов дом, Бен направил фотографии кои ги пресоздаваат свадбените фотографии со неговата покојна сопруга Али.

05-Two-Years-After-Losing

Пред еден месец Бен одлучил дека со Оливија се подготвени да се иселат од домот кој го делеле со Али. Но, пред да заминат, сакал да има уште еден потсетник на убавите моменти кои ги доживеал во таа куќа. Затоа ја замолил Мелани Пејс, сестрата на Али која ги направила свадбените фотографии, да направи нови фотографии од него и Оливија.

06-Two-Years-After-Losing

Loading...

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *