во ,

Во задачата требало да се напише описна придавка за сестра, а поради одговорот на овој ученик се смее цел Балкан

Фотографијата од задача на еден основец кој ја опишал својата сестра со само еден збор стана вистински хит на социјалните мрежи, и тоа најмногу поради неговото мислење што за него претставува токму сестрата.

Фотографијата која е објавена на Фејсбук страницата “Dnevna doza prosečnog Dalmatinca” добила повеќе од 5 илјади лајкови, а предизвикала и реакција од 3 илјади корисници кои воглавно во коментари ги тагнале своите браќа и сестри.

Во коментарите под објавата, следбениците пишувале дека го разбираат ученикот бидејќи и самите имале ситуации во кои не баш претерано ги сакале своите сестри или браќа.

“Мора претходната вечер да имало “војна” во собата”, бил еден од коментарите кој собрал најмногу лајкови, а многумина се потсетиле на детските моменти кога најголемиот “проблем” во животот им бил токму расправиите со своите членови на семејството.

Што мислиш?

31 поен
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Симпатичното кученце со опаш на главата ги воодушевило спасувачите на животни во САД

11 лажни фотографии што го измамија целиот интернет