во ,

Двајца охриѓани купват папагали…

Двајца охриѓани купват папагали…

Продавачов немал 2, па на едниот му дал папагал, на другиот був. По 1 нед. се среќаваат…

– Море како папагалов зборвит?

– Ооо,не да зборвит море уста не затворат,глава тапан ми ја напрај.

– А твојов како,зборвит?

– Не зборвит,ама се интересират…

Што мислиш?

31 поен
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Овие луѓе биле во клиничка смрт, а еве што доживеале: „Го видов мојот мртов брат“ – постои ли живот после смртта?

Морате да внимавате како пишувате…