во

Колега офисот може да ми го преинсталираш…

Ми влага колешка од правна служ у канц.

-колега офисот може да ми го преинсталираш.

– Може бе колешке, шо офис сакаш да стаиме?

-незз.

– шо комјутер имаш,

– еден сив

-Колешке мислев колку bit-ен ти е….

– Многу ми е битен колега, ако може за денес да биде, си ме спасил

Што мислиш?

29 поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Најдобар македонски изум ти е мезе…

16 Модерни верзии на стари фотографии кои нè водат на патување низ времето