во ,

Нешто за желудник да ми даете, надуен ми е стомакот…

*У аптека…

Нешто за желудник да ми даете, надуен ми е стомакот и многу ми е тешко.

-А ви се дига ли господине?

Да, ама сеа за желудникот сум дојден.

Што мислиш?

27 поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

16 Модерни верзии на стари фотографии кои нè водат на патување низ времето

Одам в аптека ама заборев шо требеше да купам…