во ,

Абе внучко, таа мрежата што ја рекламираат – 5G, добра ли е?

Баба и внук разговараат:

– Абе внучко, таа мрежата што ја рекламираат – 5G, добра ли е?

– Добра е, бабо… супер е! Зошто?

– Па да ми купиш од неа едно дваесетинатина метри да си ги заградам кокошките…

Што мислиш?

31 поен
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

13 Сопственици кои неуспешно се обиделе да им го скратат крзното на кучињата во карантин

Загатка која го полуде светот: Шансите мажите да ја решат се минимални!