во ,

Абе, да те прашам задоволен ли си од таа машина?

Застанува едно Рено на семафор до едно Бентли. Возачот на Реното го отвара прозорот и му свирка на Бентлито и он да го отвори.

Возачот на Реното му вика:


– Абе, да те прашам задоволен ли си од таа машина?

– Задоволен сум!

– Оти гледам не го возат многу…

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Мајка ми е болна, отидов кај неа – Трпана…

Лежат в кревет жена и нејзиниот швалер. Правеле муабет и таа му кажала на швалерот дека мажот и е на службен пат…