во , ,

Авантуристички лик плови низ целиот свет со својата кокошка

Guirec Soudée е Французин кој изминатите години ги минува пловејќи околку целиот свет. Уште поинтересно е тоа што тој како свој сопатник ја има кокошката Моник. Како дополнителна придобивка, Моник му обезбедува јајца при патувањето, што значи дека таа е витален дел од неговата авантура. Тој има објавено дури и книга за нивните авантури. Скролајте надолу за да ги видите некои од најдобрите моменти од нивното патување!

Што мислиш?

26 поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

16 Работи кои ако ги препознаете – официјално сте остареле

Нема веќе вистински мажи, вистински џентлмени!