во , ,

Авантуристички пар трансформира стар автобус и си создаде удобен дом за патување

Авантуристичкиот пар купил стар училиштен автобус, посветил година и половина на реновирање и денес може со него да патува каде и да посака.

Роби и Присила отсекогаш сакале мали домови, па ова било најубавата одлука за нивниот начин на живот. „Обожаваме мали домови и им се восхитуваме на животниот сил на оние кои живеат во такви домови, па си помисливме ‘Зошто да не си изградиме дом на тркала?’“ – вели креативниот пар.

Што мислиш?

30 поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Се тепаат двајца на улица. Доаѓа полицаец, ги смирува и им вели…

Намерно се забил со скутер во автомобил, а потоа сфатил дека направил огромна грешка…