во ,

Авионска несреќа. Преживува само една стјуардеса која скокнала со падобран…

Авионска несреќа. Преживува само една стјуардеса која скокнала со падобран. Стјуардесата паѓа на пуст остров и гледа на островот само еден човек пече месо.

Стјуардесата го прашува човекот:

Реклама

– Од каде си?

– Од Кавадарци.

– Колку време си на островот?

– 15 години.

– Ќе ми дадеш ли малку месо? Многу сум гладна.

– А ти што ќе ми дадеш за возврат?

– Нешто што не си видел 15 години.

Кавадарчанецот скока пресреќен, ја гушка стјуардесата и ја прашува:

– Стварно ли носиш ракија?


Супер Акција: -20% Попуст
Бесплатна достава над 2000 ден.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

18 луѓе на кои им треба малку среќа

Душо, одамна не сме ја правеле онаа работа, ајде да одиграме една игра со улоги!