во , ,

Автомат за зелки, патики со штикла: Докази дека не секоја идеја е добра идеја

Од несфатливи парчиња облека до чудни начини на маркетинг, некои работи едноставно немаат смисла.


Постојано гледаме нови дизајни и нови изуми и тоа нѐ радува, но не значи дека секоја идеја е добра идеја.

Инвоаторите понекогаш знаат да направат утка, а на Reddit корисниците се пошегуваа на оваа тема, објавувајќи фотографии.

Докази дека не секоја идеја е добра идеја, според Reddit корисници:

Чудниот Zara џемпер, кој поттикна онлајн дебата

Кауч со мемори пена – додека за душек за спиење е одлична идеја, каучот можеби и не е толку паметно да биде со мемори пена

Столче кое си има уникатна „фризура“

Кога рекламирањето со ранци/паноа на грб е дури застрашувачко

Очилата на Gucci превртени наопаку

Автомат за кинески зелки во Пекинг

Патики со висока потпетица

Кошула која нема никаква намена

Чанта што личи на багет

Тастатура од кашкавал

Чудно декориран автомобил

Новогодишно украсена тоалетна шолја

Навалица Ви препорачува

KICK IT Чорапи

1,050 ден.

Што мислиш?

24 Points
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Овој човек е фаворит во обложувалниците за улогата на идниот Џејмс Бонд

Величенствена сцена: Погледнете како блесна главниот храм на руската војска за Божиќ