во ,

Ало? Ја киднапиравме жена ти. Дај 10.000 евра…

Ми ѕвони телефонот, а од таму дебел машки глас:

– Ало? Ја киднапиравме жена ти. Дај 10.000 евра и ќе ти ја вратиме!


Јас ништо не одговорив. Наредниот ден пак ми се јавува:

– Ало? Дојди земи си ја, ние ќе ти дадеме 10.000…

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Се качуваат двајца алпинисти на една многу висока карпа…

Како си помина на скијање?