во ,

Ау… Еве ти 500 денари, само не му кажувај на татко ти…

Некој му кажал на Зоки дека сите возрасни си имаат некакви тајни и можеш многу лесно да ги уценуваш. Само им вели „јас знам се“ и готово. Се враќа Зоки дома и ѝ вели на мајка си:

–Јас знам се!

–Ау… Еве ти 500 денари, само не му кажувај на татко ти.

Реклама

Зоки задоволен си ги става парите в џеб и оди кај татко си:

–Тато, јас знам се!

–Еве ти 1000 денари, само не ѝ кажувај на мајка ти!

Си ги зел и тие пари и решил да си ја проба среќата и со други луѓе. Излегол од дома и го видел комшијата во дворот. Му се доближил и со тивок глас му рекол:

–Комшија, јас знам се!

Комшијата малку се подзамислил, очите му се насолзиле и рекол:

–Тогаш дојди, гушни го твојот вистински татко, сине!


Супер Акција: -20% Попуст
Бесплатна достава над 2000 ден.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

20+ Среќни луѓе кои нашле нешто необично на пазар

Утрово бев на риболов, но многу брзо ми заврши мамката!