во ,

Бабичке нешто срцето ти ослабнало, на кој спрат живееш?

Бабичка на преглед кај доктор:

-Бабичке нешто срцето ти ослабнало, на кој спрат живееш?

-Во зграда на 8-ми…

-Аха. Одреден период немој да ги користиш скалите кога ќе се враќаш дома.

Контролен преглед после три месеци:

-Бабичке супер си. Срцето ти е како на атлета. Можеш да се качуваш по скалите.

-Оф, да си жив и здрав докторе, зошто ми се еба мамичето пентерејќи се по олукот до 8-ми спрат…

Што мислиш?

10 поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Што би им посакале на луѓето за Нова Година?

Руската Анџелина Џоли го маѓепса светот…