во , , ,

Банкарите се радуваат кога ви требаат пари…

Банкарите се радуваат кога ви требаат пари.

Адвокатите се радуваат кога имате проблем.

Докторите се задоволни кога сте болен.

Фармацевтите умираат од радост кога купувате апчиња.

На автомеханичарите им е мерак кога автомобилот ќе ви се зафркне.

Стоматолозите се задоволни кога ви се расипани забите.

Водоинсталатерите се радуваат кога имате поплава дома.

Пријателите и познаниците се радуваат и ви се ситат кога сте сиромашни и не ви оди…

Единствено крадците, ви посакуваат среќа и благосостојба!

Што мислиш?

27 Поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

22 Фотографии прикажуваат како би изгледале познатите личности без заби

Реномирана винарија пуштаа оглас за вработуење на нов дегустатор…