во , ,

Блажо јаде лиснато во пекара, нашол влакно, и ја прашува продавачката: Ова лиснатото, со што е…

Реклама

Блажо јаде лиснато во пекара, нашол влакно, и ја прашува продавачката:

– Ова лиснатото, со што е ….?

– Со јајца…

– Епа следниот пат да си ги избричите јајцата….


Супер Попуст: -20%
Бесплатна достава над 2000 ден.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Влегува Трпе во банка и бара да му исплатат 200 евра. Службеникот му дава формулар и му вика…

Оди Цветко во сендвичара и им вика: Имам само 50 денари, што ми препорачувате…