во ,

Брус Вилис прави се за на своите деца да им го овозможи среќното детство кое никогаш го немал, и покрај неговата здравствена состојба

Кога зборуваме за Брус Вилис, тешко ни е да ги најдеме вистинските зборови за да му се заблагодариме за неговото наследство. Но, денес сакаме да погледнеме во неговото тешко детство. Вилис прави се што може за на своите деца да им го обезбеди среќното и безгрижно детство кое никогаш го немал. А највредното е што прави се за своите деца и покрај тешкотиите со кои се соочува сега.

Како дете се борел со критиките

Реклама

Брус Вилис немал среќно детство и бил критикуван и срамен затоа што пелтечел. Неговата состојба започнала кога имал 6 години. Во интервју за Холивуд Репортер, тој вели: „Немав план, немав помош, само талкав наоколу многу долго време“.

Како резултат на неговото пелтечење, Вилис се соочува и со социјални борби. „Морав да се борам за да излезам“, вели тој. Во својот говор, како што забележува „Холивуд репортер“, Вилис на присутните им рекол: „Мојот совет до луѓето во оваа просторија е никогаш да не дозволите некој да ве натера да се чувствувате како отпадник, бидејќи никогаш нема да бидете отпадник“.

Неговата актерска кариера доби удар кога му беше дијагностицирана афазија.

По дијагнозата, семејството на Вилис објави дека се пензионира, ставајќи крај на 44-годишната кариера. Неговото семејство објави соопштение на Инстаграм велејќи дека тие минуваат низ ова како силна семејна единица и сакаат да допрат до неговите обожаватели бидејќи знаат колку им значи тој и обратно. „Како што Брус секогаш вели: „Живеј го“, и заедно планираме да го направиме токму тоа“, се вели во дел од изјавата.

Тој има големо семејство.

Вилис е татко на 5 деца; тој и неговата поранешна сопруга Деми Мур, со која беше во брак од 1987 до 2000 година, имаат 3 постари ќерки. Тој, исто така, има 2 помали ќерки со Ема Хеминг со која се оженил во 2009 година.

Се чини дека таткото на 5 деца сака да биде надвор. Хеминг сподели видео од нејзиниот сопруг како игра кошарка во нивниот двор.

Вилис искрено зборуваше за татковството во интервју во февруари 2013 година и изјави дека да се биде татко е неговата „омилена работа“. Актерот признава дека никогаш не знаел дека има влијание врз неговите ќерки додека не пораснале, и вели дека сака да ги подготви за светот.

Вилис сега живее мирен живот со своето семејство.

На 16 октомври 2022 година, сопругата на Вилис објави видео на Инстаграм и напиша: „Не веруваме во совршенство, но #oursummer2022 беше прилично блиску. Всушност, тоа беше магија. На видеото се гледа како Вилис си игра и танцува со своите деца во градината, шета со сопругата и ја покажува прекрасната врска помеѓу неговите деца и нивното куче.


Супер Акција: -20% Попуст
Бесплатна достава над 2000 ден.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Нетипични пронајдоци, чија цел е позната на малку луѓе

22 Луѓе кои имаа само една задача и не успеаја да ја завршат