во ,

Вечерта жена му го прашува: И како поминавте денес?

Влав, стар трговец, го води својот син за прв пат во продавницата.

Вечерта жена му го прашува:

Реклама

– И како поминавте денес?

– Добро… ама ќе му треба уште време.

– Не знае ли да рачуна? Со муштериите ли не се однесува убаво?

– Супер се однесува, супер рачуна.

– Тогаш што е проблемот?

– Многу плаче кога враќа кусур.


Кул Маици: -20% Попуст
Бесплатна достава над 2000 ден.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Трпе и Трпана се заминале за Њујорк на гости кај синот. Се качиле во едно такси…

Па, бев на опера. Бев во мустаќите на диригентот, прекрасно беше, се додека тој не кивна…