во ,

Вика и шефо, шо ма ти каснеш па и пцуваш по пато?

Со еден саат каснење и целата разбушавена иде службеничка на работа.

Вика и шефо, шо ма ти каснеш па и пцуваш по пато?


– Абе шефе идам јас на вамо со колата и на паркинго тражам слободно. Здогледах едно слободно место ама некако тесничко ми се виде и гледам по паркинго дали има некаде слободно. До дека јас така размислувам зад мене камион застана, пипна ми и вика де госпоѓо потргни се ако сакаш оти се варкам да паркирам. Викам му јас, ако го накараш тука камионо можеш да ми правиш шо сакаш.

– И шо биде мори колешке ? Шо ке биде… испадна голем шофер.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Келнерот во еден македонски ресторан ја носи сметката и прашува…

Mлад дечко поканил девојка на прв состанок во ресторан…