во , ,

Ви напред сте сви пе*ери, ви тамо позади сте клошари, а ви у средину сте сељачишта!

Улаза пијандура у автобус и дере се:

– Ви напред сте сви пе*ери, ви тамо позади сте клошари, а ви у средину сте сељачишта!

Шофер љут кочи нагло и прашуе га:

– Како кажа пијандуро, понови, кога кажа сељаци, а кога пе*ери?

-Ех па ти па, сга не знам, ти кд закочи све ги испомеша!

Што мислиш?

25 Поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Кумановац се јавља на некоју другарку у Србију…

Талентиран артист ја прикажува суровата реалност и лошите страни на модерното општество