во ,

Влав, стар трговец, го води својот син за прв пат во продавницата…

Влав, стар трговец, го води својот син за прв пат во продавницата.

Вечерта жена му го прашува:

– И како поминавте денес?

– Добро… ама ќе му треба уште време.

– Не знае ли да рачуна? Со муштериите ли не се однесува убаво?

– Супер се однесува, супер рачуна.

– Тогаш што е проблемот?

– Многу плаче кога враќа кусур.

Што мислиш?

18 Поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Тато, а пици зошт немаат пицички?

Умира Фидел Кастро и со чадор доаѓа до пред рајските порти. Таму Свети Петар му вели…