во ,

Влегло дете во продавница и и вика на продавачката…

Влегло дете во продавница и и вика на продавачката:

– Тето, дај ми тафе.

Реклама

– Што сакаш?

– Тафе бе тето, тафеаво.

– Што е тоа тафе, не те разбирам.

– Како бе тето не ме разбираш, тафе, тафеаво, за пиење.

– Абе ти реков не знам што е тоа, ај гитла дома!

– Е тулето да ми го јадеш!

– Што рече, мангуп ниеден?

– А туле знаеш што е, тафе не знаеш ?


Супер Акција: -20% Попуст
Бесплатна достава над 2000 ден.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Си седат душите на чесните луѓе во Рајот, си пијат нектар и амброзија, си свират на харфа…

Во Битола на паркинг, мандак вози во рикверц и удира чоек. Рипа од колата…