во ,

Влегува пијаница во такси и вика…

Влегува пијаница во такси и вика:

– Вози на железничка станица.

– Па, веќе сме на железничка станица.

– Еве ти пари и друг пат немој толку брзо да возиш!

Што мислиш?

28 поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Стига плата и одма плаќаш кирија, струја, вода…

Предизборна кампања во Македонија…